„PEUGEOT 208“ 3D PRIETAISŲ SKYDELIS PRIPAŽINTAS „METŲ INOVACIJA“

Šių metų pabaigoje Lietuvos rinkoje debiutavęs „Peugeot 208“ jau sulaukė pirmųjų įvertinimų. Jis pateko į „Lietuvos metų automobilio 2020“ rinkimų finalininkų septintuką ir buvo įvertintas svarbiu apdovanojimu, įteikiamu už didžiausią naujovę automobilių pramonėje – „Autoplius Metų inovacija“. Tokį apdovanojimą „Peugeot 208“ atnešė novatoriškas „iCockpit®“ – skaitmeninis trimatis prietaisų skydelis, kuriame vaizdas rodomas ir paprastame ekrane, ir holograma.
„Peugeot“ rodo, kad norint padaryti didžiulį įspūdį nereikia nei kosminių technologijų, nei itin brangių medžiagų ar šviesų šou interjere. Tai paprastas, nebrangus miesto automobilis, kuris moka sukurti „Oho!“ įspūdį. Eksterjeras pilnas įdomių detalių, o sėdęs į vidų pasijauti it būtum nukeliavęs 10 metų į priekį“, – teigė vienas iš „Lietuvos metų automobilio 2020“ rinkimų komisijos narių, žurnalo „Keturi ratai“ autorius Egidijus Babelis.
Inovacija – dvigubas ekranas
Visa „Peugeot iCockpit®“ koncepcija yra padalinta į tris dalis: ją sudaro kompaktiškas vairas, didelės įstrižainės lietimui jautrus ekranas ir skaitmeninis prietaisų skydelis. „Autoplius Metų inovacijos“ apdovanojimu buvo įvertinta pastaroji naujovė.
„Peugeot 208“ priešais vairuotojo akis esantis prietaisų skydelis yra sudarytas iš dviejų ekranų: viename informacija yra projektuojama holograma, jis yra tarsi arčiau vairuotojo ir jame atvaizduojami svarbiausi kelionės duomenys. Kitame už hologramos paviršiaus esančiame ekrane atvaizduojama mažiau svarbi važiavimo informacija.
Toks atvaizdavimo būdas – ne tik naujoviškas, itin efektingas, bet ir labai praktiškas, mat vairuotojui nereikia ieškoti jam reikiamų duomenų dideliame ekrane – tai, kas svarbiausia, yra priešais akis.
„Peugeot“ išsiskiria visiškai neeiliniais stiliaus sprendimais. Ir jie nėra tik dėl grožio – jie puikiai pritaikyti praktikai. O stilius šiame rinkos segmente yra labai svarbus. Apibendrinant – šis mažas automobilis atrodo pavyzdingai išbaigtas“, – automobilį išbandęs sakė ilgametis rinkimų komisijos narys, Vz.lt Transporto rubrikos redaktorius Linas Butkus.
Modernus požiūris į automobilį
„Lietuvos metų automobilio 2020“ rinkimuose „Peugeot 208“ sulaukė daug teigiamų atsiliepimų ir dėl naujosios įmonės krypties – noro suteikti klientui didesnę pasirinkimo laisvę. 208 hečbekas yra vienas nedaugelio automobilių visoje rinkoje ir pirmasis savo segmente, kurį galima užsakyti su trimis variklių tipais – benzininiu, dyzeliniu arba elektriniu.
Tokios koncepcijos esmė – kliento pasirinkimo seka. „Peugeot“ mano, jog klientas pirma turėtų rasti jam patinkantį automobilio kėbulą ir tik tada iš didelės variklių gamos pasirinkti konkretų savo norimą variantą. Šiuo metu dažnai vyksta atvirkščias procesas – klientas pateikia reikalavimus varikliui ir tik tuomet turi galimybę rinktis automobilio kėbulo tipą, dizainą bei įrangą.
Toks modernus požiūris atvėrė duris į platų pripažinimą: „Peugeot 208“ pateko ne tik tarp septynių Lietuvos bei Latvijos metų automobilio rinkimų finalininkų, bet ir tarp septynių geriausių Europos metų automobilio rinkimų dalyvių. Pastarųjų rinkimų nugalėtojas paaiškės kovo pirmomis dienomis Ženevos automobilių parodoje. Du dabar parduodami „Peugeot“ modeliai jau yra gavę „Europos metų automobilio“ titulą: 2014 m. tai buvo 308, o 2017 m. – krosoveris 3008.
Originalus straipsnis čia.

Footer Image Example